Island: turisty vozí na velryby, na druhé straně je loví na maso

12. září 2013 v 11:40 |  Cestování
Podivná velrybí schizofrenie vládne v nejsevernějším koutě Evropy, který Island představuje.

V mnoha islandských přístavech nabízejí agentury vzrušující výpravy za pozorováním obrovských kytovců. Většina nadšených turistů přitom netuší, že stejná zvířata jsou cílem velrybářů, kteří je kolem ostrova stále ve velkém loví.
Zatímco pozorování velryb bývá jedním z nejvyhledávanějších zážitků při dovolené na ostrově, zůstává Island je jednou z posledních zemí světa, které nerespektují celosvětový zákaz lovu velryb a velrybářské lodě s islandskou vlajkou se stále vydávají na lov kytovců.
Mnozí odborníci z turistického ruchu sice tvrdí, že pozorování velryb je mnohem lukrativnější byznys než jejich lov, neboť cena tříhodinové plavby za velrybami se pohybuje v přepočtu kolem tisíce korun, přičemž na jedné lodi se vměstná i šest desítek turistů. Navíc každá taková loď může na moře vyjet několikrát za den, což vzhledem ke klesajícímu zájmu o velrybí maso představuje celkem přijatelnou ekonomickou náhradu. Avšak velrybáři považují lov velryb za svou národní tradici, kterou nehodlají opustit.
Další:
Island - ostrov gejzírů a sopek je omýván vlnami severního Atlantiku.
Egypt je teplejší turistická destinace, než Island.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama